CategoriesMedyczna marihuana

Bezsenność? Jest na to naturalny sposób

Insomnia i kłopoty z zasypianiem to coraz częstszy problem wynikający w głównej mierze z rozwoju cywilizacyjnego. Zdrowy, regeneracyjny sen stał się dziś dla wielu osób luksusem. Tak! Aż 45% społeczeństwa cierpi z powodu wszelakich zaburzeń snu. Jak naturalnie wspomóc sen, aby sobie bardziej nie zaszkodzić? To właśnie konopie mogą poprawić nam komfort nocnej regeneracji umysłu i ciała.

Sen z powiek…

Czasami trudno jest jednoznacznie stwierdzić co może być przyczyną naszych problemów z zasypianiem lub kilkukrotnym wybudzaniem się podczas nocnego odpoczynku. Sen może być zaburzony wieloma czynnikami. Hałas, natężenie światła, promieniowanie elektromagnetyczne, nieodpowiednie nawyki żywieniowe, zatrucia metalami ciężkimi czy przyjmowanie niektórych leków to tylko niektóre powody, przez które cierpimy na bezsenność.

Musimy zachować wyjątkową ostrożność przyjmując suplementy na bezsenność. Powszechnie stosowana melatonina może w konsekwencji przysporzyć jeszcze większe problemy ze snem. Przyjmowana melatonina zaburza gospodarkę biochemiczną organizmu oraz “rozleniwia” nas do naturalnego wytwarzania tego hormonu odpowiedzialnego za długość i jakość snu.

Nasenne kannabinoidy

Medyczna marihuana ma ogromny potencjał, ułatwiający nie tylko samo zasypianie, ale również ma wpływ na długość poszczególnych faz snu. Mało tego! Kannabinoidy łagodzą nerworuchy i poprawiają jakość fazy REM w śnie. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wybudzenia w trakcie trwania tej fazy snu. Dodatkowo stosowanie marihuany przed snem wspomaga łagodne przechodzenie między fazami NREM i REM, które kilkukrotnie się przeplatają podczas nocnej regeneracji.

THC – Δ-9-tetrahydrokannabinol to psychoaktywny związek marihuany, który ma bardzo silne działanie usypiające. Oczywiście nie dla każdego może być atrakcyjny stan odurzenia po jego zażyciu, dlatego wiele osób wybiera szczepy konopi o niskiej zawartości THC, a podniesionym profilu innych kannabinoidów, w tym CBD. Kannabidiol (CBD) w wyjątkowo bezpieczny i subtelny sposób stymuluje zdrowy sen. O ile THC może podnieść aktywność neuronalną w obrębie umysłu, tak CBD wycisza myśli i łagodzi stres bez efektu odurzenia. 

W praktyce…

Bezsenność może mieć różną genezę. Jeśli problem jest poważny, wynikający z zaburzeń pracy umysłu, choroby, czy na tle genetycznym koniecznie powinniśmy skonsultować się ze specjalistą. Terapia konopna w połączeniu z behawioralną lub psychoterapią powinna być skuteczna i dać oczekiwane efekty.

Z reguły bezsenność jest wynikiem naszego sposobu życia. Pośpiech, stres, nerwy… często dopiero wieczorem, kiedy się kładziemy do łóżka mamy czas, aby przeanalizować cały nasz dzień. Bijemy się wtedy z myślami, które znacząco utrudniają nam zasypianie. Kannabidiol bardzo dobrze stymuluje relaks i odprężenie oraz pozwala pozbyć się natarczywych myśli. Wykazuje również przeciwlękowe działanie, co również jest częstym problemem spędzającym sen z powiek. Powszechnie wiadomo o odprężającym działaniu konopi. Chronią przed stresem i wykazują antydepresyjne działanie co sprawia, że mogą być skutecznie stosowane w poprawie jakości snu.

W porównaniu do powszechnie stosowanych leków na sen, przyjmowanie kannabidiolu nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi w trakcie stosowania i po jego odstawieniu. Dzięki temu kannabinoidy wychodzą przed szereg niektórych leków farmaceutycznych, a bezpieczeństwo stosowania przekonuje do konopi coraz to większą grupę społeczeństwa. Konopie w naturalny sposób wprowadzają równowagę hormonalną do naszego organizmu stymulując naturalne procesy biochemiczne. Bez obaw można powiedzieć że konopie to nasi strażniczy i sprzymierzeńcy zdrowego i regenerującego snu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.