FAQ

Wizyta i leczenie

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom pacjentów, stworzyliśmy innowacyjny model wizyty. Ze względu na mnogość pytań pacjentów dot. stosowania konopi po wizycie, umożliwiamy pacjentom kontakt z lekarzem prowadzącym za pośrednictwem poczty e-mail do 4 tygodni po wizycie.

Odpowiedzi na najczęstsze pytania

Od 1 listopada 2017 roku w Polsce dopuszczono możliwość zakupu i stosowania marihuany medycznej w celach leczniczych. Teoretycznie zakup medycznej marihuany możliwy jest w każdej aptece, jeśli pacjent posiada e-receptę wystawioną przez uprawnionego lekarza. W praktyce może okazać się jednak, że wybrana przez nas apteka nie będzie posiadała leku na stanie, a to znów może wiązać się z koniecznością wstrzymania się z realizacją e-recepty przez kilka dni lub poszukiwaniem innej apteki w okolicy.

Ze względu na to, że główne składniki medycznej marihuany to kannabinoidy, które mają wpływ na działanie układu endokannabinoidowego, teoretyczne terapia konopiami może sprawdzić się we wszystkich schorzeniach i dolegliwościach związanych z nieprawidłowym działaniem tego układu. Medyczna marihuana może być zatem na przykład niezwykle pomocna w przypadku nasilonych dolegliwości bólowych, ponadto redukuje nudności i sprawdzi się w przypadku braku apetytu. Cenione jest również działanie przeciwdrgawkowe i przeciwzapalne jej składników czynnych.

Marihuana medyczna dostępna jest wyłącznie na receptę. Oznacza to, że nie można jej kupić, jeśli nie zostanie nam przepisana wcześniej przez lekarza. By otrzymać receptę na medyczną marihuanę, należy wcześniej przejść proces kwalifikacji do terapii. Polega to na sprawdzeniu wskazań do stosowania medycznej marihuany i wykluczeniu przeciwwskazań – pomocna będzie tu z pewnością zgromadzona dokumentacja medyczna. Jednorazowo pacjentowi może zostać wypisana recepta na ilość medycznej marihuany pozwalającą na maksymalnie 90-dniową kurację. E-recepta ważna jest przez 30 dni – jeśli pacjent przeoczy ten termin, nie będzie mógł w aptece zakupić medycznej marihuany na posiadaną receptę.

Konopie lecznicze może stosować każdy człowiek, który chce spróbować tej metody do leczenia swoich dolegliwości. Dodatkowo ważne jest, aby nie występowały żadne przeciwwskazania do przeprowadzenia terapii medyczną marihuaną.

Medyczną marihuanę można kupić w aptekach, które posiadają odpowiednie pozwolenie do zakupu i sprzedaży leków z grupy I-N (środki odurzające). W Polsce, medyczna marihuana dostępna jest w większości aptek, po wcześniejszym zamówieniu przez pacjenta.

Koszt 1 grama medycznej marihuany waha się od 50 do 70 zł. Opakowania dostępne w aptece mają wielkość 5 lub 10 gram. Całkowity koszt leczenia medyczną marihuaną może się różnić w zależności od nasilenia dolegliwości i dokładnego dawkowania.

Leczenie medyczną marihuaną to nie tylko koszt marihuany, ale również sprzętu potrzebnego do jej stosowania, takiego jak waporyzator, młynek do rozdrabniania suszu i waga. Koszt podstawowego wyposażenia to od 50 zł do nawet 2500 zł.